Неділя, 05.05.2024, 18:48
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гость
Меню сайту
Хто тут?
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
наш банер
Польський ліцей
Сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
дещо корисне
Головна » 2010 » Лютий » 11 » День визволення Нікопольщини від німецьких загарбників
14:50
День визволення Нікопольщини від німецьких загарбників

  Історія визволення Нікополя й ліквідації нікопольського угруповання ворога не може трактуватися однозначно й замикатися тільки межами міста, тому що театр воєнних дій включає весь Нікопольський і Кам'янсько-Дніпровський райони. Так само, як і список визволителів міста не може обмежуватися тільки об'єднаннями, що пройшли по його вулицях, а містить у собі й ті, які впливали на стійкість оборони в ньому шляхом обходів і охоплень.

 

  31 січня 1944 року почалося генеральний наступ по всьому фронту зіткнення з нікопольським угрупованням ворога. Війська 8-ї гв. армії разом з військами 6-ї армії наступали на правом березі Дніпра, війська3-ї гв. армії - на лівому, ведучи бої по знищенню ворожого плацдарму.

 

Хід боїв прекрасно висвітлюють зведення Совінформбюро того часу, що звучали голосом Левітана на всю країну.

 

Від Радянського Інформбюро. Оперативне зведення за 6 лютого 1944 року:

 

".. .Кілька днів тому війська 3- го Українського фронту, перейшовши в настання східніше Кривого Рогу й східніше Нікополя, прорвали сильно укріплену оборону німців, просунулися вперед за 4 дні наступальних боїв від 45 до 60 км і розширили прорив до 170 км по фронту. У ході натупів війська фронту розбили 4 піхотні й 3 танкові дивізії німців, опанували містом і великим залізничним вузлом Апостолово, залізничною станцією Марганець і вийшли до нижнього Дніпра недалеко від Нікополя. Тим самим наші війська відрізали шляхи відходу на захід угрупованню німців у складі більш ніж 5 піхотних дивізій, що діють у районі Нікополя. Крім того, наші війська зайняли населені пункти: Златоустівка, Катеринівка, Михайлівка, Мало-Воронцовка, Кам'янка, Велика Костромка, Шолохове, Хмельницький, Александрополь, Висока, Дмитрівка, Борисівка, Городище й залізничні станції: Павлопілля, Желто-Кам'янка, Мирова, Марганець.

 

У цих боях нашими військами було знищено: німецьких танків - 128, знарядь різного калібру- -160, кулеметів 245. Супротивник залишив на полі бою більш 12000 трупів солдат і офіцерів. Було взято в полон до 2000 німецьких солдатів і офіцерів".

Категорія: Шкільні заходи | Переглядів: 2092 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]