Субота, 27.04.2024, 07:56
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гость
Меню сайту
Фото
Хто тут?
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Архів записів
Пошук
наш банер
Польський ліцей
Сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
дещо корисне

Ви помічаєте, як дорослішає Ваша дитина, стає привабливою. Все сильніше Ваше бажання захистити її від помилок, навчити безпечної поведінки, запобігти небажаним наслідкам, які можуть зашкодити здоров'ю, майбутньому. Але іноді важко з дитиною порозумітися, діти розмовляють мовою, яку ми, дорослі, не здатні збагнути. Але і нас, дорослих, також не завжди розуміють, тому що, розмовляючи з дітьми, ми не завжди прагнемо їх підтримати, часто не спроможні висловити свої почуття і любов.
Важлива ланка у вихованні дитини - сім'я. Крім свідомого, цілеспрямованого виховання, на дитину впливають: внутрішньо-сімейна атмосфера, статево-рольова поведінка батьків, яку несвідомо чи усвідомлено копіює підліток.

Проте орієнтація на цінності дорослих і урівняння себе з ними здебільшого спонукають підлітка знову бачити себе маленьким, несамостійним. На відміну від дитини, підліток уже не вважає такий стан речей природним і прагне його змінити. Звідси - суперечливість почуття дорослості: підліток прагне бути дорослим, але, він ще не готовий вирішувати дорослі проблеми.
Часто в цьому віці підлітки можуть демонструвати зовнішні ознаки дорослості (куріння, вживання алкогольних напоїв, наслідування моди дорослих в одязі, косметиці, формах відпочинку, флірті тощо) як форми самоствердження. Однією з найважливіших потреб перехідного віку стає потреба позбавитись контролю й опіки батьків, учителів, дорослих.

Немає практично жодного соціального чи психологічного аспекту поведінки підлітків і юнаків, який не залежав би від їх сімейних взаємин у сьогоденні чи минулому.
Найкращі стосунки в сім'ях засновані на демократичному стилі виховання, коли відверто обговорюються соціальні, психологічні та інтимні питання. Цей стиль найбільшою мірою сприяє вихованню самостійності, активності, ініціативності і соціальної відповідальності у дітей. У таких сім'ях враховується думка кожного члена родини, у них панує атмосфера взаєморозуміння, поваги і любові. Діти в таких сім'ях прислухаються до порад батьків, наслідують адекватні чоловічі та жіночі риси поведінки, зростають впевненими в собі, добре соціально адаптованими і вміють брати відповідальність за свої дії.

Батьківські вимоги, якщо вони здаються необгрунтованими, викликають або протест і агресію, або звичну апатію і пасивність.Навпаки - вседозволеність породжує підлітка відчуття, що батькам до нього байдуже. На жаль, школа, однолітки, засоби масової інформації - часто не можуть відшкодувати упущення батьківського виховання, залишаючи дитину без орієнтації в складному, мінливому світі.
Батьки завжди повинні намагатися пояснити дитині мотиви своїх вимог і заохочувати їхнє обговорення. В обговоренні бажано використовувати діалог, тобто давати можливість підлітку висловлювати свою думку. У такий спосіб батьки можуть з'ясувати його ставлення до тих чи інших подій або вчинків, а також це дає можливість спрямовувати і корегувати його поведінку.

У питаннях статевого виховання важливо визначити риси поведінки, які притаманні конкретній статі, поважне і відповідальне ставлення один до одного. Найкращим прикладом для цього є зразок батьківських стосунків. Важливо дати зрозуміти підлітку, що в будь – якій складній ситуації батьки його завжди зрозуміють, підтримають і допоможуть.

 

ДПА-2018 для 4 класу в Україні: обов'язкові предмети, зміни та новини

Як підготуватися до ДПА?

Основна мета батьків при підготовці до іспитів – заспокоїти дитину і не допускати зайвих хвилювань. Звичайно, ДПА – це не звичайна контрольна робота. Але це і не ЗНО, від якого багато в чому залежить майбутнє учня. Підготовка до підсумкової атестації буде успішною, якщо дотримуватися декількох порад: 
- напишіть з дитиною хоча б кілька диктантів та творів на теми, які йому цікаві. Така робота допоможе зрозуміти, які помилки найчастіше допускає школяр, та попрацювати над їх усуненням; 
- складіть план читання українських художніх творів, щоб розвинути техніку читання про себе. Розпитуйте дитину про прочитаний твір, щоб він прагнув не просто - читати як можна швидше, але і розуміти, про що йде мова; 
- якщо ваша дитина пропустив якісь уроки в школі і не дуже добре розуміє наступний матеріал, сядьте з ним і розберіться у втрачених темах. Якщо цього не зробити, нерозуміння буде рости зразок сніжного кома; 

- не запускайте математику з першого класу, щоб потім не завалити ДПА; 
- за пару місяців до ДПА починайте повторювати всю шкільну програму, щоб освіжити і закріпити знання.