Четвер, 02.05.2024, 17:09
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гость
Меню сайту
Фото
[1]
Хто тут?
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
наш банер
Польський ліцей
Сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
дещо корисне
Головна » 2016 » Листопад » 10 » Без толерантності немає дружби
18:59
Без толерантності немає дружби

16 листопада відзначається дуже незвичайне, але дуже важливе для людства свято — Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ця Декларація розвиває принципи, які були сформульовані ще у 1948 році у Загальній декларації прав людини.

Як заявлено в Декларації принципів терпимості, «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».

Терпимість, йдеться у статті першій, означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань.

Толерантність (терпимість) означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими.

Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця.

Година спілкування «Без толерантності немає дружби» пройшла у 7 класі. Ми істоти соціальні і щодень перебуваємо в оточенні людей: у сім’ї чи класному колективі. Чи дружний наш клас? Чи вміємо ми поводитись в колективі? На ці запитання під час вправ: «Відчуття плеча учня», «На гірській стежинці», «Клумба вражень», «Я позичаю ідею», відповідали самі учні.  Дані вправи сприяли поліпшенню психологічного клімату в класі, набуттю вмінь висловлювати власну думку та власну позицію, розвитку комунікативної культури спілкування і взаєморозуміння, виховування почуттів поваги один до одного.

Під час заходу діти активно обговорювали різні конфліктні ситуації та вчились приймати толерантні рішення,  ділилися своїми враженнями, робили висновки. Діти зрозуміли, що можливі різні думки і шляхи вирішення певної проблеми, і те, що кожен погляд може бути правильним.

Категорія: Шкільні заходи | Переглядів: 524 | Додав: school | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]