СНІД – одна з найважливіших і трагічних проблем, що виникли перед людством наприкінці XX сторіччя. Та головна проблема навіть не в тому, що Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) офіційно зареєструвала понад 40 мільйонів ВІЛ-інфікованих та 16 мільйонів померлих.
Ми вже звикли, що 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
Проблема в тому, що ми, як і багато років тому, не хочемо всерйоз сприймати факт, що живемо в світі, в якому існує вірус імунодефіциту людини, і повірити, що проблема СНІДу і його наслідків безпосередньо стосується кожного. Саме тому 1 грудня – «День боротьби зі СНІДом» перейменовано в «Міжнародний день порозуміння з ВІЛ-інфікованими».
Отже сьогодні, 1 грудня – Міжнародний день порозуміння з ВІЛ-інфікованими, який донедавна називався Міжнародним днем боротьби з ВІЛ/СНІДом.
В школі проведені інформаційно-просвітницькі заходи, приурочені Міжнародний день порозуміння з ВІЛ-інфікованими:
- тематична лінійка (1-11 кл.);
- конкурс плакатів «Обираємо життя в здоровій Європі» (5-11 кл.);
- анкетування на тему «Що я знаю про ВІЛ/СНІД» (9-11 кл.);
- виховні години «СНІД – рана людства», «Жити в світі, в якому є ВІЛ», «Методи запобігання інфікування ВІЛ. Толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих» (1-11 кл.);
- кінолекторій «Здоров’я нації – особлива увага» (10-11 кл.), під час якого учні мали змогу переглянути і обговорити відеоролик «Тест», висловити свої думки, отримати відповіді на запитання «Кому з ВІЛ-інфікованих варто допомогти».
Метою цих заходів було формування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ та до проблеми СНІДу загалом.
|