2003 році Всеукраїнська мережа людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом виступила з ініціативою змінити назву Дня 1 грудня з «День боротьби» на «День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми» з метою підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом. Пропозиція була прийнята.
У цей День ми не відвертаємо людей від цієї проблеми, говорячи, що це «чума XI століття», а навпаки – вчимо їх жити пліч-о-пліч із ВІЛ-позитивними, намагаємось збудити у свідомості суспільства толерантне ставлення до них, зменшити рівень стигматизації. Тому що ця епідемія поступово перетворюється на пандемію, яку, на жаль, спинити важко.
ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), довготривалого переживання (персистенції) ВІЛ в лімфоцитах, макрофагах та клітинах нервової тканини. Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших систем організму. Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і в разі відсутності ефективної терапії, закінчується смертю хворого.
На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнах усіх континентів і її поширення в світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу. У країні зареєстровано понад 170 тис. ВІЛ-інфікованих, але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих; загальна кількість людей, які живуть з ВІЛ в Україні, сягає 377 600.
Напередодні Дня порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми, 28 листопада у КЗ ЗСО «Придніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів Червоногригорівської селищної ради» з метою підвищити рівень інформації молоді з питань, які пов’язані з ВІЛ/СНІДом і підвищити рівень толерантності по відношенню до людей, які живуть із цією невиліковною хворобою було проведено такі заходи:
- Інформаційні хвилинки «Що я знаю про ВІЛ/СНІД» (для учнів 1-4 класів);
- Вікторина «Разом проти СНІДУ» (для учнів 5-6, 7-8 класів);
- Квест «ВІЛ – правда та вигадки» (для учнів 10-11 класів).
А факультативний курс «Школа проти СНІДу», який викладається у закладі для учнів 10 – 11 класів допомагає підвищити рівень індивідуальної захищеності молоді від ВІЛ-інфікування, а також сформувати толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.
|